شیراز شهر عشاق

 

مکان اقامتی در شیراز

شیراز ششمین شهر پرجمعیت ایران است و مرکز استان فارس.

شیراز یکی از مهم ترین شهرها در جهان اسلام قرون وسطی بود و در دوران سلسله زند ، زمانی که بسیاری از ساختمان های زیبای آن ساخته شد و یا دوباره بازسازی شد، پایتخت ایران بود. به خاطر هنرمندان و محققان بسیاری که از این شهر برخواسته اند، شیراز را با یادگیری و علم، بلبل، شعر، گل رز و همچنین شراب بوده شناخته میشده و میشود!

امروز شیراز آرام، شهرستان کشت، با راه های گسترده ای پوشیده  از درخت و بناهای تاریخی فراوان، باغ ها و مساجد با معماری های تک، بیشترین بازدید کننده را دارد که حتی بعد از چندین روز اقامت همچنان خوشحال هستند. دانشگاه شیراز نیز یکی از بهترین های ایران است.

 IMG_0553

از مکان های برجسته این شهر میتوان به: مقبره آرام و باغ حافظ شاعر مشهور؛ آرامگاه علی بن حمزه یک مکان تاریخی با معماری زیبا که در میان شیعان جذب انبوهی از بازدیدکنندگان را دارد؛ آرامگاه خواجو کرمانی آرامگاه سعدی ،موزه پارس که شامل آثار سلسله زند ست؛ عفیف آباد باغ، باغ دلگشا، باغ جهان نما و باغ ارم لذت بخش، که کاخ قاجار مربوط به قرن ۱۹ در کنار یک استخر بسیارزیبا نهفته است، اشاره کرد.

و برای یه سفر و گردش خوب و خاطره شیرین باید خیال شما از بابت مکان اقامتی در شیراز راحت باشد تا در شهری شلوغ وبا خستگی راه تا رسیدن به مقصد، تازه به دنبال جا نباشید.

 پیشنهاد شب به شما کرایه شبانه خانه ها، ویلاها ،آپارتمانها، سوییتها، اتاقها و اقامتگاه هایی ست که در سایت شب برای راحتی شما یکجا جمع آوری شده. شما به راحتی با دیدن عکس ها و مطابقت آن با بودجه شخصی خود و رزرو اینترنتی  با خیالی آسوده عزم سفر میکنید و این مرحله از سفر را نیز با خاطره خوش پشت سر خواهید گذاشت. بعد از رسیدن به مقصد و کمی استراحت هم میتونید برید سراغ گشت وگذار برید.

www.shab.ir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

2 دیدگاه در حال حاضر

  1. پینگ بک: راهنمای سفر به استان فارس (بخش دوم) - وبلاگ شب
  2. پینگ بک: رستوران‌ها و کافه‌های معروف شیراز - وبلاگ شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آخرین دیدگاه‌ها

با موفقیت انجام شد.

متاسفانه خطایی در ارتباط با اینترنت به وجود آمد. مجدد تلاش کنید.